Menu
Cukroví

Vánoční cukroví

Původně jsem vánoční cukroví na blog ani dávat nechtěla. Nemám žádné speciální ani super recepty v rukávu, rodina si potrpí na klasiku. Pak jsem si ale uvědomila, že ten kdo peče, bude se v tuhle dobu zajímat stejně jen o cukroví a další vánoční dobroty. Tak jsem to trochu přehodnotila a rozhodla se přispět několika recepty. Jen prosím nečekejte žádné zázraky 🙂

Pro začátek bych ráda připomněla pár receptů, které už na blogu mám. Na první pohled se sice netváří jako vánoční cukroví, ale použitelné určitě jsou. Většina z nich je poměrně rychlá, jednoduchá a samozřejmě dobrá.

Mými favority jsou jednoznačně Máslové sušenky Melting Moments a Ořechové sušenky. Těžko říct, které z nich jsou lepší. Oba druhy se připravují hodně podobně, po upečení jsou obalené v moučkovém cukru. Řekla bych, že je to taková obdoba našich vanilkových rohlíčků. Jsou krásně křehké, doslova se rozplývají na jazyku.

K vánočnímu koření určitě neodmyslitelně patří skořice a zázvor. Pokud navíc ještě přidáte melasu, cukroví dostane nezaměnitelnou barvu i chuť. Za mě tedy jednoznačně Zázvorové cookies s melasou, Čokoládové cookies se zázvorem nebo Skořicovo-zázvorové sušenky. Není to sice typické cukroví, ale chuťově jsou naprosto dokonalé.

Pokud jde o českou klasiku, tak samozřejmě nesmí chybět Linecká kolečka s marmeládou. Na tomhle receptu je skvělé, že jsou měkká a vláčná hned po upečení. Takže pokud pečete na poslední chvíli, je to ideální recept.

Abych Vás nezahlcovala jen samými „primitivními“ recepty, můžete rodinu na Vánoce potěšit https://vikendovepeceni.cz/rubrika/makronky/. Chutí je na výběr hned několik, speciálně vánoční je skořicovo-zázvorová, ale chybu neuděláte ani se slaným karamelem.

A nesmím zapomenou ani na naše oblíbené kremrole. Když jsem byla malá, mamka každý rok objednávala plnou krabici kremrolí na svátky. Teď jsem velká a kremrole peču já 🙂 Není to sice vánoční cukroví, ale u nás k Vánocům neodmyslitelně patří.

Skvělé jsou i košíčky se slaným karamelem, které můžete upéct ve formě na mini muffinky, aby měli tu správnou vánoční velikost.

Pro ty, kteří nechtějí zapínat troubu, ale přesto chtějí mít na vánočním stole něco domácího, mám Nepečené ořechové kuličky s tahini.

Krásný advent všem 🙂

2 Comments

 • Unknown
  1. 12. 2015 v 16:53

  Moc děkuji:-)��������

  Odpovědět
 • Anonymní
  3. 12. 2015 v 9:04

  Také moc děkuji! Udělala jste mi velkou radost. Určitě nějaké druhy vyzkouším a přidám k našim tradičním. Krásný adventní čas přeje Katka 🙂

  Odpovědět

Zanechte komentář

NOVÉ RECEPTY A TIPY NA PEČENÍ